• +0 552 811 45 19
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kurumsal

Mimar, Doğa aşığı ve yöresellik tutkusu bir gencin , toprağa ve tarıma olan ilgisiyle başlayan, ve hakiki zeytinyağı üretimiyle devam eden tutku dolu hikayesidir Ahudem. Yıllar içerisinde Manisa ve bölgesinin bereketli topraklarında, kendine has özellikler barındıran zeytinleri ve doğal sızma zeytinyağının insan sağlığı üzerindeki saymakla bitmeyen faydalarını öğreniyoruz.. Yapılan araştırmalarla bu faydalara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu güzellikleri bizim gibi doğa aşığı olan, şifalı ve doğal ürünlere ilk elden ulaşmak isteyen herkesle paylaşmaya karar verdik ve Ahudem’i kurduk.VİZYONUMUZ & MİSYONUMUZ


Ana ilkemiz sürdürülebilirlik, yaşam amacımız da bizden sonra geleceklere birşeyler bırakabilmek ise, zeytinden daha güzel bir yatırım olamazdı.

O zeytin değil mi ki, onlarca, yüzlerce değil, binlerce yıldır varolmuş, nesilleri beslemiş. Ne bilge bir ağaç ki, gözünün önünde medeniyetler kurulmuş, yok olmuş, yenileri gelmiş , o ise aynı yerinde öylece bereketini sunmaya devam ediyor. Sırf bu yüzden, kesmek köklemek şöyle dursun, herbir zeytin ağacının önünde saygı ile eğilmeliyiz.

Teknik insanlar için bu çılgın görünen adımı atmamızda, yıllardır insanlığın hizmetine kazandırdığımız yapılardaki bize düşen karbon ayakizi payını dengelemek sorumluluğu da yatıyor.Ayrıca günümüzde ekonominin lokomotifi ve klasik yatırım aracı haline gelen beton yığınlarına bir alternatif olduğunu da görmek ve göstermek istiyoruz.

Öyle onbinlerce zeytin ağacımız yok, küçük ölçekli, butik bir işletmeyiz. Az olsun, öz olsun, bir de yavaş olsun. Slow food, Slow olive.
(amacımız gittikçe hızlanan, yüzeyselleşen ileri teknolojinin getirdiği koşuşturmadan bir nebze olsun uzaklaşmak, hayatı ve anı tadına vararak yaşamak ve yaşatmak. Ağaçlarımızın bakımına ve hasata bu felsefe ile yaklaşıyor, hem teknolojinin sunduğu imkanlardan hayatı kolaylaştıran çözümleri kullanıyor, hem de gelenekselden kopmadan, emek ve özveriden kısmadan çalışıyoruz.)

Diğer bir misyonumuz da, Türk zeytinyağını dünyada hakettiği marka değerine ulaşmasına katkıda bulunmak. Üretimden tüketime kadar tüm aşamaları gereken en doğru şekilde uygulayıp, yüksek kaliteyi ilk elden tüketiciye sunmayı amaçladık.HİKAYEMİZ

Akhisar Mecidiye Ovası, yüzyıllardır toprağına dökülmüş hangi tohum olursa olsun bonkörlüğünü insanlıktan esirgemeyen en verimli ova.

 
Akhisar’ın ovalarının en çeşitli ürün yelpazesine sahip bu bereketli ova, artık “Andrico’nun Zeytinliği” diye bilinen mevkiden geleceğine sakladığı mirasla Akhisar zeytin üretiminin yeni gözdesi.
 
Atalarımızın yaklaşık yüz yıl önce bölgeye yerleşerek sahiplendiği bu miras, her geçen gün yeşerttiği filizlerle on binlerce ağaca ulaşarak bölgenin en lezzetli yağını ve zeytinini üretmekte.
 
Tarih sahnesinde Apollionis olarak bilinen antik kentin eteklerindeki teraslarda başlayan zeytin serüveni, başladığı günden bu yana, Marmara Denizinden yükselerek Kuzey Ege ormanlarını aşıp gelen kuzey rüzgarlarıyla Smyrna’dan süzülen ılık lodosun kucaklaştığı havzada, aynı lezzeti insanlıkla buluşturmaya devam ediyor.
 
Bu coğrafyaya özel bir iklim yapısını oluşturan bu hava olayı lezzetimizin ana kaynağı.
 
İşte bu tarihi ve kültürel mirasın tanelerinden sızılan bu kıymetli yağı insanlıkla buluşturmayı amaçlayan ve bu tarihsel süzgeçten geçerek günümüze ulaşan Ahudem markası artık asırların imbiğinden süzülen yağ olarak sofralarınızda.
 
İklim özellikleri ve toprak niteliği bakımından Türkiye’deki en iyi zeytini üreten ovamızın yağını sizlerle buluşturmak hem tarihi sorumluluğumuz hem de sahiplendiğimiz yegane mirasımızdır.
 

Damaklarınızda tarihin izlerini bırakıyor olmak mutluluğumuz, Ege köylüsünün ürününü doğrudan sizlerle buluşturuyor olmak en büyük gururumuzdur.


© 2021 Ahudem Naturel Sızma Zeytinyağları. Design by Webbil