• +0 552 811 45 19
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Üretim

Doğanın Hazinesi, Zeytin Yetiştiriciliği

Zeytinyağlarımızda kullandığımız zeytinlerimiz, kendi bahçelerimizden ve Akhisar yöresinden toplanmaktadır. Kendi bahçelerimizde İyi Tarım uygulamalarıyla yıl boyunca özenle yetiştirdiğimiz zeytinlerimiz Erken Hasat döneminde toplanır. Natürel Sızma gibi diğer ürünlerimiz için ise, zeytinler Akhisar bölgesinden Normal Hasat döneminde toplanır. Kullandığımız zeytinler Akhisar bölgesine has olan Trilye, Uslu ve Domat türlerindendir.

Tarladan Fabrikaya…

Özenle toplanan zeytinler, kasalar halinde aynı gün içerisinde 4 saati geçmeyecek bir sürede fabrikamıza sevk edilir. Zeytinin sıcakta kızışmasının engellenmesi amaçlı, fabrikada zeytinler derhal soğuk odaya alınır ve en kısa sürede sıkım işlemine başlanır.

Üretim Aşaması

Fabrikamızda yalnızca soğuk sıkım uygulanmaktadır.  Zeytin ve zeytinyağı işlem sırasında asla 27 dereceyi geçmemektedir. Yüksek Alman teknolojisi kontinü sıkım sistemlerimiz ile el değmeden sıkılan zeytinyağımız seperatörden çıktığı anda kağıt filtrelerden süzülerek paslanmaz çelik tanklara aktarılır ve böylece yağın oksidasyonu engellenir. Yağlarımız depolandıkları süre boyunca 12 derecenin altına inmeyecek ve 25 dereceyi geçmeyecek bir şekilde korunur.

Doğadan Şişeye..

Zeytinyağımızın doğallığını ve de lezzetini koruması için, asla önceden şişeleme yapılmaz. Müşteri talebine göre sevkiyattan hemen önce, el değmeden şişelenen zeytinyağımız sizlere özenle ulaştırılır.


© 2021 Ahudem Naturel Sızma Zeytinyağları. Design by Webbil